Tábor 2019

Minulý rok jsme se s táborem vydali za dalším desetidenním dobrodružstvím, tentokrát do Vysočan u Znojma. Dozvěděli jsme se totiž o dávném rodu Moharovců a legendární Valádii, kterou teď sužují války a chaos, protože po úmrtí posledního vládce se rozpoutal boj mezi jeho dvěma nejstaršími syny lítý boj o moc. Nejstarší syn pomocí černé magie otevřel brány do jiných světů a povolal na pomoc démony, aby byl s jejich pomocí dosazen na trůn.

Démoni však mají jen nekalé úmysly. Oba prince zabili, ukradli královské artefakty a stáhli se zpátky do svých světů. Třetí královský syn zmizel beze stopy a již po tři staletí v zemi nikdo nenastolil pořádek. To jsme se ovšem rozhodli změnit. Stali jsme se družinami čtyř hrdinů a byli rozhodnuti jednoho z nich prohlásit za pravého dědice a mít za nového krále. Úkol byl pro všechny stejný, získat 4 čtyři královského artefakty a zvítězit nad ostatními družinami.

Nebylo to ale jen tak, museli jsme se vydat nejen do neprobádaných koutů Valádie, ale také do zcela jiných světů, abychom získali artefakty zpět. Celých 10 dní jsme se horlivě snažili porazit démony a zároveň soupeřili mezi sebou o královský trůn. Díky celé řadě postav a bytostí se nám podařilo získat potřebné artefakty. Dědičkou trůnu se stala vědma Adália a spolu s ní se radovala hlavně bílá družina.

I když jsme měli spoustu práce s tím, udělat z Valádie zase pokojnou zem, zbyl nám i čas na jiné zážitky. Vydali jsme se na hrad Bizotor (nedaleký Bítov), abychom viděli tehdejší sídlo vladařů nebo jsme změřili síly v turnaji ve frisbee (a to nejen mezi týmy, ale také mezi dětmi a vedoucími, kdy byli vedoucí nelítostně rozdrceni). Dopoledne jsme měli duchovní programy, kdy jsme se zamýšleli nad několika různými proroctvími, které můžeme najít v Bibli a večery jsme naplnili zpíváním, čtením pohádek a celých 10 dní si užívali přírodu která obklopovala naše tábořiště.

Přepadly nás i bouřky i chladné večery, ale společně jsme se měli parádně v každém počasí.

Závěrečný souboj s démonem Záelem zvládli naši hrdinové bravurně! Kde by však byli bez pomoci dětí a proto si všichni malí bojovníci a malé bojovnice odnesli magické kameny z jiných světů na znamení jejich odvahy.

Už se nemůžeme dočkat dalšího léta, kdy budeme společně s dětmi čelit dalším nevyzpytatelným dobrodružstvím a doufáme, že nás bude co nejvíc. Neváhejte a vyražte s námi! 🙂