Den 3

Třetí táborový den jsme zahájili tradiční rozcvičkovou hrou Mrazíkem. Po snídani nás čekali tzv. Podkovy. Jedná se o krátké disciplíny, které budou děti moct plnit každé dopoledne. Podaří se někomu splnit všech devět disciplín?

Zbytek dopoledne jsme strávili v lese hrou Živá voda, při které jsme soupeřům shazovali flašky s vodou a vzájemně se vybíjeli látkovými míčky.

Odpoledne nás čekali příběhové hry. Nejdříve jsme pomáhali zlatokopovi Jacobovi Pitovi, kterého přepadli kojoti a při útěku přišel o své kopáčské náčiní. Vzhledem k husté mlze a snížené viditelnosti jsme byli nuceni postupovat velice pomalu a opatrně. Všechny družiny nakonec zvládly projít provazovým bludištěm a Jacobovi pomohly.

Další, kdo potřeboval pomoc, byla farmářka Anne Tiller. Na pár chvil jsme převzali celé její hospodářství. Zavlažování, sázení, hnojení – to všechno jsme si vyzkoušeli.

Naše řady dnes rozšířili další dva osadníci, jejichž příjezd do High Valley byl bohužel opožděn. Připojili se k nám právě, když jsme venku zpívali a četli pohádku Na arše v šest.

Noviny do každé rodiny!

Den 2

Včerejší rozřazení do družin dnes pokračovalo vymýšlením pokřiků a vyráběním cedulí. Každý z týmů originálně pokreslil dřevěnou desku motivy svého vedoucího. Odpoledne jsme se poprvé vydali objevovat blízké okolí tábora. Po pár minutách chůze jsme si v krásném lese zahráli oblíbenou hru s příznačným názvem „Řežba“. Hromy v dáli předznamenávaly malér v podobě bouřky, ale nakonec jen trochu sprchlo a mohli jsme vesele hrát dál.

Když jsme se vrátili do tábora, prakticky jsme ozkoušeli, jak funguje odstředivá síla. Ze série „blbneme s Edvardem“ stojí za vyzdvihnutí ještě hra „Tučňáci a medvědi“, při které jsme se krátce přenesli na jižní pól. Nebo severní. To si nikdo nebyl moc jistý.

Déšť nás posléze zahnal opět dovnitř do klubovny, ale i tam jsme si užili spoustu srandy. Hra „Lidské pexeso“ se obzvláště ozkoušela a určitě jsme ji nehráli naposledy!

Večer jsme si zazpívali, přečetli příběh na dobrou noc a šli na kutě.

Další vydání místního oběžníku:

Den 1

Po náročné a dlouhé cestě jsme v pořádku dorazili do Vysoké Srbské. Hned jsme se zabydleli a a potěšili žaludky Chilli con carne. Všichni jsme se seznámili a snažíme se zapamatovat co nejvíce jmen!
Večer jsme zpívali a hráli hry. Poté jsme se rozdělili do čtyř družin a těšíme se, co nás čeká zítra!

„V Americe jsme teprve pár měsíců. Po všech útrapách, které nás potkaly na východním pobřeží, se naše výprava konečně blíží cíli. Vysněný Západ. Poslední tři dny jsme strávili v transkontinentální železnici a až dorazíme do Denveru, pojedeme ještě kdovíkolik mil na koních a vozech pustou prérií. Ale na konci cesty nás čeká nový domov, nový život. Městečko High Valley…“

Letos strávíme dobrodružné táborové dny v chatkovém tábořišti
Vysoká Srbská nedaleko Náchoda.

A jak bylo loni?