Tábor den po dni online


9. + 10. 7. Tak se vám naposledy hlásíme z tábora. Máme za sebou poslední den, poslední boje (o totem Larmiů), získali jsme zlaté srdce náčelníka Larmiů Vu'úra a podařilo se nám jej zničit. Proběhl sice ještě poslední napínavý souboj s Larmii a s Vu'úrem, ale i přes ztráty Indiáni nakonec vyhráli a získali pro své vesnice a své kmeny klid a mír. Po vítězných bojích náčelníci indiánských kmenů poděkovali všem svým spolubojovníkům a předali jim malou upomínku.

Nyní již děti naposledy vstaly ze svých chatiček a naposledy snídají, čeká je poslední ranní nástup, balení, cesta, vy...

Vu'úr

8. 7. Dnes máme za sebou souboj v rozdělávání ohně, při kterém se indiáni setkali též se šerifem a dalšími postavami divokého západu. Potom jsme zneškodnili Larmijský posvátný strom. Nakonec jsme si ještě jednou zopakovali oblíbenou řežbu, tentokrát s několika inovacemi. Nyní probíhají letošní poslední hlídky, nejmladší holčičky prokázaly, že mají pro strach uděláno a nezalekly se ani v noci Larmijů.


Letošní pokřiky našich kmenů:

7. 6. Doufáme, že se vám ukázaka dětských výroků líbila a máme pro vás dnešní perlu, která zazněla při večerním převlékání do postýlek:
"Kam si mám dát to špinavý?" "No kam asi? Do špinavýho prádla, jako celý tábor..." "Ale mně už se to tam nevejde." "Jak to, vždyť jsi ho měla ještě včera poloprázdný?" (Otevírám její pytel se špinavým prádlem a vytahuju úplně nenošené tričko.) "Proč je tam u všech všudy tohle tričko???" "No, totiž... máma řekla, že musím přivézt všecko špinavý."

A ještě jeden bonus, náhled do noční práce vedoucích...

6. 6. Dnes se s vámi podělíme o několik výroků vašich dětí, které po celý tábor sbíráme. Některé z nich jsou docela typické. Potom si prohlédnete pár záběrů z výroby a závodů indiánských smyků.

"Jáchyme, půjčíš nám nůž?" "Kryšpíne, půjč jim ho ty, ty jsi milosrdnější..."

"Dneska je třetí, nebo čtvrtý den?" " Třetí." "Tak to si zejtra vyměnim tričko."

"Holky se zblízka nebijou!"

"Nerada se dívám na bahno!"

"My jsme si z Bible vybrali tuhle pohádku..."

(Vedoucí probouzí děti písničkou:) "Někdóóóó mi dáááává sííílu též, když už jsem unaven...," hlavní vedoucí suše poznamenal: "No, tak aby začal."

(Hrála se etapová hra kde se obchodovalo s "ohnivou vodou".) "Oni tam nemaj alkohol, podle mě vedoucí nekoupili kvůli hře sedm kbelíků whisky."

"Život, který stvořil Bůh, je dobrý." "A co průjem???" "Průjem není živočich." (9letý rozumbrada:) "Ale je známo, že průjem a podobné nemoci jsou způsobeny bakteriemi, což život rozhodně je!" "Dostal jsi mě."

"Vy jste ty housky ani za půl hodiny nedojedli???" "Možná neměli hlad, nebo do nich chtěli vykousat humra..."

(Při hlídce děti hlídají obchodní stanici před nájezdem Larmiů, které hrajeme samozřejmě my.) "Já si na hlídku vezmu tenhle špičatej klacek." vedoucí: "A jejej..." "Proč řikáš ajejej?" "Ééé... protože když někdo zabije Larmie, tak ho musíme zakopávat..." "Proč??? Hoďte ho pod vodu."

(Jedna holčička při závodech smyků upadla a přejel jí smyk.) "Jsi v pořádku?" "Jo, jsem. To je ta nevýhoda, když neumim běhat." "A co ti přejeli?" "Zadek!"

(Dvě spoluhráčky se čtvrt hodiny poflakují po lese, aniž by přinesly jakýkoliv materiál na stavbu.) "Co děláš, Fufíku?" (Bleskově uchopila konec nejbližšího padlého kmenu.) "No, já se tady snažím odtáhnout tenhleten klacek." "Aha, a co děláš ty?" (K druhé z nich.) Fufík pohotově žaluje: "Nó, ona si tady povídá!" "Aha, a s kým???" Fufík se bezradně rozhlíží, protože zjišťuje, že okolo nikdo další kromě jí na povídání není...

"Julie, kolik vážíš?" "Asi tak tisíc." "Tisíc čeho?" "Tisíc prstýnků. Ne! Diamantů!!!"


A ještě dvě hlášky vedoucích, když si povídali o táboře, který probíhá v sousedství na téma Avengers: "Maj ten tábor pomotanej. To je, jako bychom měli třeba Biblický příběh Josef a jeho bratři a jeden bratr by byl Ježíš Kristus, druhej Abraham a třetí Brouk Pytlík." "Mně to připadá, jako když někdo, kdo nemá rád tábory a nemá rád komiksy, udělal tábor na komiksový téma."

5. 6. Po dobrodružné noci jsme naplánovali trochu klidnější den, zůstali jsme v táboře a uspořádali dvojitý turnaj - hra Ringo a Rarach. Turnajem nás provázelo zábavné studio TV Ringo. Některé zápasy byly opravdu velice napínavé a večer jsme nemuseli tahat takřka žádná klíšťata. Pochválit ale musíme naše zručné techniky, kteří dokázali postavit perfektně fungující improvizované tyče na vypnutí sítě.

4. 6. Máme za sebou dlouhý a náročný den, kromě dvou etapových her a letité oblíbené hry na Ohnivé sfingy, jsme zvládli noční hru. Získali jsme z nepřátelského tábora Larmiů cenný artefakt a zničili jeho temnou sílu. Jsme rádi, že všichni v pořádku, spokojeně a plni dojmů spinkají.

3. 6. Dnešní den jsme si opravdu užili naplno, stihli jsme hned tři etapové hry. Všechny měly značný úspěch - třeba když kmeny vyráběly vory, které převážely deset symbolických svíček (jedna za každou duši v kmenu), nebo hra, kterou jsme strávili celou v tichu a užili si tak příjemně klidné atmosféry lesa.

°

2. 6. I dnes jsme začali připomenutím jednoho oslavence, který s námi slaví narozeniny už téměř tradičně. Také jsme přivítali poslední tábornici, kterou zdržela doma nemoc. Jinak jsme během úterka vystřídali hry v lese, v táboře a nejbližším okolí i v klubovně, protože podobně pestré bylo i počasí - sluníčko, déšť, ale také obstojně velké kroupy, které nás opoledne z lesa nakonec vyhnaly. I tak jsme si ale užili hodně legrace, třeba při druhé odpolední etapové hře, kdy náčelníky našich kmenů stihla nepříjemná nakažlivá choroba, která zamořila kmeny a donutila nás potýkat se s přísnou paní Latrinčůnou.

1. 6. Dneska se konečně sluníčko docela činilo. Ale ani my jsme se nenechali zahanbit. Dopoledne jsme pomohli bledé tváři s opravou vlaku, který zničili svým přepadením naši společní nepřátelé Larmiové. Odpoledne jsme se vydali na lov na koních. Nakonec jsme si ještě zahráli oblíbenou hru, které říkáme prostě "Řežba". Věřte, že po takovém dni usnou všichni docela rychle (někteří už při večerním čtení v klubovně).

30. 6. Dnešní den jsme zahájili slavnostně - připomenutím hned dvojích narozenin - jedny včerejší a jedny dnešní. Jinak jsme většinu dne věnovali výrobě totemů a vymýšlení a nácviku kmenových pokřiků. Kromě toho jsme však stihli také několik velmi akčních her.

Prohlédněte si kmeny se svými novými totemy a s čelenkami zvanými kafa.

    A všechny pokřiky doprovázela speciální indiánská kapela:


29. 6. Dojeli jsme dobře a všechny děti bez nejmenších problémů zvládly i krásnou několikakilometrovou cestu do tábora. Máme za sebou seznamování, úvodní večer a všechny děti již spokojeně spinkají.

Večer navštívili náš tábor indiáni a přijali nové mladé bojovníky do pěti kmenů. Objevili se však i nepřátelští Larmiové, před kterými musíme naše loviště střežit...

28. 6. První pracovní skupina dorazila do tábora a začíná vše připravovat pro příjezd dětí:

21. 6. Tábor ještě nezačal, ale horečné přípravy, které probíhaly po celý rok, vrcholí...

Seznam povinné výbavy na tábor 2013  

Povinná výbava:

  • Zavazadlo – jedno, nejlépe batoh
  • Spacák (prostěradlo ani karimatka netřeba)
  • Obálka nebo desky opatřené jménem a příjmením dítěte, obsahující:

Plakátky na tábor 2013 

Zajeli jsme se podívat do Jiřetína pod Jedlovou na rekreační středisko Netopýr. Prohledali jsme i okolní les.

Zatímco vy jste se sotva chystali zapálit první svíčku na adventním věnci a na letní prázdniny asi ještě vůbec nemyslíte, my si odmýšlíme sníh, ve kterém se brodíme, a předstvajueme si jak se vám bude běhat po lese třeba při Řežbě, nebo jak se vám bude plížit ke Sfingám. Zkuste si představeit budoucí tábor alespoň z několika fotek, odmyslete sníh a nechte na sebe dýchnout příslib léta:

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich