V roce 2011 jsme se ocitli v příběhu Leonarda da Vinci, odehrávajícím se v roce 1511. Toho roku se Leonardovi podařilo sestavit jeho největší vynález, stroj času. Byl to vynález, o kterém Leonardo ví, že v nesprávných rukách by napáchal nepředstavitelné zlo. Snaží se jej proto uchovat v tajnosti, dokonce i před svými spolupracovníky.

Přes veškerou snahu ochránit tajemství se mu to nepovedlo úplně. Vládce osmanské říše v touze podrobit si Evropu vysílal už nějakou dobu špiony do všech důležitých měst starého kontinentu. Tušil, že pokud by evropským pánům vyhlásil otevřenou válku, mohl by da Vinci některým ze svých vynálezů rozdrtit jeho armádu, i přes početní převahu.

Jako vzpomínku si můžete stáhnout plakát ve formátu PDF nebo se podívat na upoutávku...

 

Letošní tábor byl velkým dobrodružstvím nejen pro děti. Poprvé jsme se totiž vypravili až na Moravu do Dolního Bušínova. Cesta to byla dlouhá, ale stála za to. Na jejím konci nás čekal malebný chatkový tábor s potřebným vybavením a okouzlujícím zeleným výhledem do všech světových stran. Děti z nedělky si tak letos mohly pozvat na tábor mnohem více kamarádů odjinud a dát jim tak možnost poznat křesťanství „ na živo“, což je pro nás všechny neocenitelná zkušenost a obohacení.

Celým táborem nás provázela napínavá hra „Leonardo a čtyři města“, ve které děti v roli zástupců čtyřech italských měst – Benátek, Florencie, Janova a Milána, pomohly mistru Leonardovi sestrojit stroj času a s jeho pomocí zachránit Řím proti nájezdům nepřátelských Osmanů, ochránily tak zároveň křesťanskou zvěst. Nakonec nás však stroj času „omylem“ přenesl do roku 2011, a tak nám nezbylo, než se rozjet domů.V janovských ulicích utichl shon
a večerní zvon s námi zpívá,
benátské gondoly našly svůj cíl,
ať naberou sil!
už se stmívá.

Prázdná jsou náměstí, slunce šlo spát,
chceme ti, Pane, vzdát dík svůj
za dnešní den
- a teď nádherný sen
přejme si
a Bůh při nás stůj.

Po věžích florentských měsíc stoupá,
zvon rozhoupá noční vánek,
milánskou oblohou hvězda padá,
do myslí vkrádá se
spánek.

V listopadu se dva vedoucí zajeli podívat přímo na místo do Dolního Bušínova. Celý objekt si prošli, prohlédli si zázemí i okolní lesy. Všichni vedoucí jsou místem nadšeni. Několik fotek připojujeme. (Pozn. redakce: pro kompletní představu doporučujeme odmyslet si sníh a přimyslet zeleň.)


 

 

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain