Vytisknout
Kategorie: Tábor 2010
Zobrazeno: 3231
Na tábor jsme se letos vrátili do míst, kde jsme jej předtím prožili již dvakrát, naposledy předloni, a to do sochařského ateliéru bratra Ivana Jilemnického. Jilemnickým je nutno za tuto službu náležitě poděkovat, ono není vůbec legrace pustit na celý týden někam takovou smečku a jen tiše doufat, že se nic nerozbije a všechno zůstane alespoň přibližně v původním stavu, byť jsme se o to opravdu velice snažili. Ale bylo nám tam krásně, Hořický ateliér, zahrada kolem něj i blízké lesy jsou nádherné a pro celotáborové hry jako stvořené. I zdejší koupání, třebaže je nutno k němu kousek dojít po svých, je krásné a pro děti ideální.

jakybyl1_tÚčast byla letos hojná, přestože volba termínu nebyla snadná, jelo s námi na tábor nakonec 26 dětí. Společně s osmi vedoucími tak vytvořili skupinu, která naplnila Hořický ateliér k prasknutí, i přestože někteří vedoucí spávali přímo pod nádherným hvězdnatým nebem. Je trošku svízel, že při volbě místa nikdy nevíme, kolik dětí nakonec skutečně pojede, a proto si pak musíme ve zvolených podmínkách poradit. Naštěstí je náš tým složený převážně z velmi zkušených vedoucích, kteří vědí co je třeba, a proto jsme hravě a s úsměvem zvládli i problém s vodou, který nás uprostřed tábora zaskočil.

Skupina dětí, které na tábor přijely, byla letos též hodně věkově pestrá. Nejmladším účastníkům bylo sotva pět let, zatímco nejstarší oslavili na táboře (nebo dokonce již před ním) již patnácté narozeniny. Přesto se však podařilo vytvořit nádherný kolektiv, kde jedni spolupracovali s druhými a jeden od druhého se hodně naučil. Právě za to jsme snad nejvíce vděční, protože už jenom v tomhle mají tábory obrovský význam. Veliký dík patří všem, kdo přispěli dobré náladě a spolupráci, nejvíce asi těm nejstarším, kteří se pro mladší kamarády stali opravdovou oporou i skvělým vzorem.

jakybyl2_tNa táboře nedošlo k žádným úrazům, ba ani nikdo neonemocněl, pouze jeden z vedoucích musel předčasně odjet pro zánět zvukovodu. Klíšťata v lese sice byla, ale všechna jsme neprodleně odstranili a každému klíštěti vyplnili „občanský průkaz“, takže vše proběhlo naprosto hladce.
 
„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich