krokusAhoj přátelé,

asi jsou mezi vámi tací, kteří už si něco zjistili sami, ale věřím, že stále zbývá mnoho těch, pro které bude má tajná zpráva novinkou. Před osmnácti lety, v době, kdy jste ještě nebyli na světě, zrodila se v hlavách několika lidí myšlenka na počítačovou hru. A u myšlenky to neskončilo, oni tu hru napsali, nakreslili a naprogramovali a nakonec i vydali. Ta hra se nejmenovala jinak než...

 

 

 kyra1_t ...The Legend of Kyrandia, česky Legenda o Kyrandii. (Ano, ano, Kyrandie, to je to slavné království, kde jsem měl letos opět tu čest potkat se s vámi a trochu pomoci, i když ne vždy jste mne mohli vidět - ale to je teď vedlejší.) Přátelé, ta hra je mazec, a v tom mi teda můžete věřit. Jedná se o žánr adventury, kdy pomocí myši určujete, kam má postavička jít, s kým má mluvit, jaký předmět má sebrat a kde ho použít. To celé je zabaleno do nějakého příběhu, zpravidla něco důležitého zachraňujete.

kyra2_tPokud se ptáte, za kterou postavičku v té hře hrajete, odpověď je jednoduchá. Jmenuje se Brandon nebo tak nějak. Pokud se ptáte, s kým by asi tak ta postavička mohla mluvit, tak se nabízí odpovědí víc: třeba s Brynn, Darmem nebo Zanthií. A pokud se stále ještě ptáte, co tak důležitého byste mohli v té hře zachránit, tak už jenom obracím oči v sloup a šeptem říkám: přece přírodní a lidské království, celou Kyrandii, od moci zlého šaška Malcolma!

kyra3_tChcete si připomenout udatné činy, které se odehrály v Kyrandijském království? Není nic jednoduššího, než si hru stáhnout a začít hrát. Mějte na paměti, že ta hra je osmnáct let stará! Tenkrát vypadaly hry jinak, většinou byly ručně kreslené, a 3D nebo Windows, to byla sprostá slova. Takže jsem musel přizpůsobit hru tak, aby vůbec šla na dnešních počítačích spustit.

 

 

Stáhnout instalační soubor - a pozor, jestli nemáte svůj počítač a chcete si Kyrandii zahrát třeba u rodičů, tak se nejdřív zeptejte, jestli vám dovolí hru stáhnout a nainstalovat!

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich