guitarPamatujete si ještě slova kyrandijské písně, se kterou jsme chodili spát a která nás ráno budila? Já věřím, že určitě ano, ale možná potěšíme aspoň kytaristy nebo hráče na jiný hudební nástroj, když ke slovům připojíme i akordy.

quillNa táboře jsem některým z vás slíbil možnost přečíst si celou kyrandijsou kroniku ještě jednou a v klidu. Mnozí si ani nemohli přečíst dovětek (i když je krátký a neříká nic důležitého), neboť byl vydražen jako jeden z listů kroniky dřív, než se vůbec dostal na nástěnku. Nevadí, nevadí, slib plním a tady je kronika v celém znění.

kHned první den tábora jsme se stali svědky schůze mystiků, které právě navštívil správce kyrandijských mostů Herman, aby jim oznámil znepokojivou zprávu – totiž že spatřil zlého Malcolma – vraha krále Williama a královny Kateřiny, který tím pádem musel prchnout z vězení a dokonce se ukázalo, že vládne kouzly, tudíž ovládá sílu Kyragemu, magického kamene, symbolu spojení dvou království, lidí a přírody. Je třeba okamžitě jednat, ale mystikům nezbývá příliš sil, vždyť již i magické zámky střežící Malcolma ve vězení oslabily natolik, že Malcolma neudržely v zajetí.

krokusAhoj přátelé,

asi jsou mezi vámi tací, kteří už si něco zjistili sami, ale věřím, že stále zbývá mnoho těch, pro které bude má tajná zpráva novinkou. Před osmnácti lety, v době, kdy jste ještě nebyli na světě, zrodila se v hlavách několika lidí myšlenka na počítačovou hru. A u myšlenky to neskončilo, oni tu hru napsali, nakreslili a naprogramovali a nakonec i vydali. Ta hra se nejmenovala jinak než...

 

Na tábor jsme se letos vrátili do míst, kde jsme jej předtím prožili již dvakrát, naposledy předloni, a to do sochařského ateliéru bratra Ivana Jilemnického. Jilemnickým je nutno za tuto službu náležitě poděkovat, ono není vůbec legrace pustit na celý týden někam takovou smečku a jen tiše doufat, že se nic nerozbije a všechno zůstane alespoň přibližně v původním stavu, byť jsme se o to opravdu velice snažili. Ale bylo nám tam krásně, Hořický ateliér, zahrada kolem něj i blízké lesy jsou nádherné a pro celotáborové hry jako stvořené. I zdejší koupání, třebaže je nutno k němu kousek dojít po svých, je krásné a pro děti ideální.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich